Een uitzondering

Aankondiging van een artikel in het komende nummer van Examens
Nog niet eerder hebben we een artikel dat gaat verschijnen in een komende uitgave van Examens  aandacht gegeven, anders dan bij het benoemen wat de verwachte inhoud gaat worden van het komende nummer. Het betreft het artikel ‘Adaptieve toetsing: van gimmick naar kroonjuweel’ van Gerard Straetmans en Cor Sluijter.

De redenen voor deze aankondiging zijn:

  • Het is een lang artikel geworden (bijna 6.000 woorden), dat ruw gezien driemaal zo lang is als de meeste artikelen; je bent dus gewaarschuwd!
  • Het is eigenlijk meer dan een artikel, het zou een hoofdstuk uit een boek kunnen zijn, maar er is nu geen passend boek in ontwikkeling waar het in zo kunnen.
  • Het past binnen de (nieuwe) opzet van Examens, waarbij een artikel na publicatie als een los inhoudelijk product kan worden geraadpleegd en dat mogen ook grotere inhouden betreffen.

Dat het een omvangrijk artikel is geworden heeft een oorzaak. Adaptief toetsen is een complex onderwerp. Literatuur hierover, die breed voorhanden is, benaderd adaptief toetsen vanuit een zeer sterk statistisch perspectief dat door niet inhoudsdeskundigen moeilijk te doorgronden is. Terwijl er juist wel hele betrouwbare beoordelingen mee te realiseren zijn.

Gerard Straetmans en Cor Sluijter vonden het hun ‘plicht’ en een uitdaging om dit complexe onderwerp op een begrijpelijke wijze uit te werken en te beschrijven, waarmee ze dit onderwerp voor een breder publiek toegankelijk hebben weten te maken. Hierin zijn ze geslaagd.

Adaptief toetsen maakt als studieonderwerp onderdeel uit van de Master Toetsdeskundige. We denken dat veel studenten dit artikel weten te waarderen!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.